UHKE MÄNGUMAA

Gleneagles, golfirada

 

Üks professionaalse golfiajaloo suurimaid mängijaid, Lee Trevino, ütles Gleneaglesi kohta järgmist: Kui taevas on sama hea kui siin, siis loodan, et neil on veel mõni koht vaba.”

Gleneagles, golfirada

Kui Gleneaglesi hotell 1924. aastal esimest korda uksed avas, kirjeldati seda Šotimaa südames asuvat suurepärast maapiirkonna kinnistut kui mägismaal asuvat Rivierat.

Tänapäeval pole Gleneagles mitte ainult üks maailma mainekamaid golfikohti, kus on kolm meistrivõistluste golfiväljakut – Kings, Queens ja PGA Centenary – see on kuulus mängumaa, mida on võimalik avastada igas vanuses. Vaatamisväärsuste hulka kuuluvad viietärni luksushotell, auhinnatud spaa ja Šotimaa ainus restoran, mida on hinnatud kahe Michelini tärniga.

850-aakrine kinnistu, kust avanevad suurepärased vaated Ochili mägedele, valiti Perthshire’i kinnistu 2017. aastal Ultratraveli, luksusreiside ajakirja Telegraphs lugejate poolt enneolematu kuuenda järjestikuse aasta jooksul maailma parimaks golfikuurordiks. See nimetati ka auhinnatseremoonial Today’s Golfer Travel Awards 2017 Šotimaa parimaks hotelliks/kuurordiks, hoides seda tiitlit juba neljandat aastat järjest.

Gleneagles, logo

IDÜLLILINE GOLFIMAASTIK

Gleneaglesi golfiväljakud, ehkki need ei asu mere ääres, sarnanevad Šotimaa vanemate luidetega golfiväljakutega selle poolest, et need on ehitatud liivale ja kruusale, mis ladestusid siis, kui viimane jääkate lõpuks umbes 15 000 aastat tagasi sulas, jättes pikad harjad, lamedad servad, ülaosaga künkad ja kinnised lohud. James Braid, üks golfimängijatest, muutis selle dramaatilise maastiku Kings ja Queensi väljakuteks, luues idüllilise golfimaastiku.

Jack Nicklaus kujundas PGA sajandat kursust, mida ta nimetas kuulsalt maailma parimaks maatükiks, millega ta on töötanud, 2014. aasta Ryder Cupi korralduspaik. Samuti korraldati 2018. aastal maailma esimene meeste ja naiste ühisvõistlus, golfimeeskondade Euroopa meistrivõistlused, millele järgnes 2019. aastal naiste golfi suurim üritus The Solheim Cup.

Kuna kogu kinnistul töötab ligi 1000 inimest, on koolitus ja arendustegevus võtmetähtsusega, et kogu personal mõistaks vastutust, mis neil on Gleneaglesi pärandi jätkamisel. See peegeldub uues rohealade korrashoiu stipendiumiprogrammis, mis pakub üheksale õnnelikule inimesele võimaluse saada täielikult kvalifitseeritud rohealade korrashoidjateks ja tagab, et vanemate rohealade hooldajate teadmised kanduvad ka järgmisele põlvkonnale.

Gleneagles, rohealade hooldaja, portree

UNISTUSED JA VÕIMALUSED

Golfiväljakute- ja kinnisvarahaldur Scott Fenwick, kes on Gleneaglesi pikima staažiga töötaja, liitus 1980. aasta juulis 16-aastasena õpipoisiks rohealade hooldajale. Scott, kelle esimesteks ülesanneteks neil algusaegadel oli punkrite riisumine ja niidukite käsitsema õppimine, juhib nüüd Gleneaglesi 57-kohalist rohealade hooldaja ja aianduse meeskonda.

“Mul oli unistus saada professionaalseks golfimängijaks, kuid seda ei juhtunud kunagi ja ma mõistsin, et karjäär rohealade hooldajana on suurepärane viis ikkagi spordiga tegeleda,” ütleb ta. “Aastate jooksul on rohealade korrashoidmine andnud mulle võimaluse reisida üle kogu maailma, sest see eriala pakub nii palju erinevaid võimalusi.”

Rohealade korrashoidmine ei tähenda ainult rohu lõikamist – see on keerukas teadus ja tõsine kunst. Meistrivõistluste radade ettevalmistus nõuab palju oskust, teadmisi ja tohutut tähelepanu detailidele, et luua kindlaid ja kiireid tingimusi, mida tänapäeva golfimängija ootab. See on raske töö, kuid on ka vapustav olla osa suurest meeskonnast, kes pakub radasid, mida hinnatakse kogu maailmas.”

Rohealade korrashoid ei tähenda ainult rohu lõikamist – see on keeruline teadus ja tõsine kunst.
SCOTT FENWICK,
GLENEAGLES GOLF COURSES AND ESTATE MANAGER

Gleneagles tunneb uhkust oma liidripositsiooni üle golfis ja otsib alati uuendusi, parimaid tavasid ja esmaklassilist klienditeenindust, et pakkuda meie külalistele ja liikmetele silmapaistvat kogemust, mille sarnast mujalt ei leia.

ESIPLAANIL OLEV TEHNOLOOGIA

Selle peamine osa on leida õige tasakaal traditsiooniliste rohealade korrashoiumeetodite vahel, kasutada paljude aastate jooksul kogutud teadmisi ja kogemusi ning töötada välja kõige tõhusamad viisid töökindla, tipptasemel tehnoloogia abil.

“Turbapinnase hooldusele pühendatud hübriidelektriniidukite, satelliitroolimisabi ja telemaatikapargi juhtimissüsteemide kasutuselevõtt (näiteks John Deere’i edasimüüjate võrgu kaudu pakutavad süsteemid) tähendab lootust, et hoiame Gleneaglesi Euroopa ja kogu maailma golfi esirinnas.”

Gleneagles, golfirada