Avaldus küpsiste kohta

John Deere’i veebisaitide ja võrguteenuste (edaspidi: võrguteenused) jaoks kasutatakse mitmesuguseid küpsiseid ning muid tehnoloogiaid, nagu brauseri- ehk HTTP-küpsised, lokaalsed ühisobjektid (Flash-küpsised), lokaalne mälu (nt HTML5), veebimajakad/pikselmärgised, manustatud skriptid, ETagid ja muud tehnoloogiad (edaspidi ühiselt: küpsised). Need tehnoloogiad võivad salvestada andmeid seadmesse ja/või neid andmeid kasutada. See küpsiste kohta tehtud avaldus hõlmab John Deere Enterprise’i andmekaitseavaldust ja moodustab osa sellest.

Selles küpsiste kohta tehtud avalduses on teave küpsiste, nende kasutamise ja nende tehnoloogiate haldamise või keelamise kohta. Võrguteenuste kasutamisega nõustute, et John Deere võib kasutada selles küpsiste kohta tehtud avalduses kirjeldatud tehnoloogiaid. John Deere võib seda küpsiste kohta tehtud avaldust aeg-ajalt muuta; uusimat versiooni näitab lehekülje ülaosas olev kuupäevaga märge „Viimati uuendatud”. Küsimuste korral võtke meiega ühendust e-posti aadressil PrivacyManager@JohnDeere.com või postiaadressil Center for Global Business Conduct, c/o Privacy Manager, Deere & Company, One John Deere Place, Moline, Illinois 61265 USA.

Küpsised: nende kasutamine

Kui kasutate John Deere’i võrguteenuseid, kasutab John Deere (ja/või volitatud kolmandad isikud) küpsiseid andmete salvestamiseks ja andmetele juurdepääsu saamiseks. Kasutatavad spetsiifilised tehnoloogiad võivad aeg-ajalt muutuda, kuid alljärgnevalt on lühidalt kirjeldatud, kuidas küpsiseid võrguteenuste jaoks kasutatakse.

Olulised ehk vajalikud küpsised

Olulised ehk vajalikud küpsised. Need on küpsised, mis on vajalikud selleks, et võrguteenused toimiksid. Näiteks kasutatakse neid võrguteenuste talitluse lubamiseks, võrguteenuste turvalistele aladele juurdepääsu andmiseks, varasemate toimingute mäletamiseks (nt liikumisel tagasi sama seansi ajal eelmisele leheküljele sisestatud teksti juurde), ostukorvi või -kärusse pandud esemete mäletamiseks, võrguteenuste turvamiseks ja haldamiseks (nt koormuse tasakaalustamine, pettuse tõkestamine). Ilma nende küpsisteta ei toimiks võrguteenused korralikult ja/või John Deere ei saaks teatavaid teenuseid osutada.

Funktsionaalsed küpsised

Need küpsised ei ole tingimata vajalikud võrguteenuste talitluseks, kuid need teevad võrguteenuste kasutamise paremaks, kuna võimaldavad mäletada teatavaid teie tehtud valikuid ja pakkuda täiustatud funktsioone. Näiteks kasutatakse neid, et mäletada saidiga seotud eelistusi või valikuid, nagu keele-, riigi-, regioonieelistused või muud võrgusätted (nt teksti suurus, fondid). Neid küpsiseid ja muid tehnoloogiaid saab kasutada selleks, et võimaldada soovitud funktsioone, nagu videote vaatamine (nt YouTube’i videod) või kommenteerimine. Neid saab kasutada ka selleks, et vältida seda, et teile osutatakse teenuseid, mida on juba osutatud või mille osutamisest olete varem keeldunud (nt palved osaleda teatavat tüüpi uuringutes). Kui teil on võrguteenuste konto, võidakse kogutud teave siduda teie kontoga.

Funktsionaalsed küpsised koguvad teavet ka selle kohta, kuidas võrguteenuseid kasutatakse, sealhulgas selle kohta, millistel lehekülgedel käiakse kõige sagedamini, milline on kasutatav brauser või operatsioonisüsteem, milline on võrguteenuste kasutajate asukoht, kas üksust või linki vaadatakse või kasutatakse, millised on veateated ja kas John Deere’i saadetud sõnumeid avatakse või loetakse (samuti teatakse neid kui analüüsi- või talitlusküpsised). See teave aitab John Deere’il oma võrguteenuseid täiustada, külalisi loendada, kasutusmustreid tuvastada, võrguteenustega seotud probleeme kõrvaldada ja võrguteenuste kasutamist hõlbustada. Kui teil on võrguteenuste konto, võidakse kogutud teave siduda teie kontoga.

Mõnda analüüsi- ja talitlusküpsist kasutakse koos kolmandate isikute teenustega, mis muuhulgas on järgmised.

  • Google Analytics on veebianalüüsi teenus, mida osutab Google. Google Analytics võib koguda teavet (sh teie IP-aadress) võrguteenuste kasutamise kohta. Kogutud teave edastatakse ja salvestatakse Google’i serveritesse, mis asuvad Ameerika Ühendriikides. Lisateavet saate Google’i saidilt. Google on loonud ka brauseri lisandmooduli, mis võimaldab teil kõikide veebisaitide korral Google Analyticsi kasutamisest keelduda.
  • Adobe Analytics on veebianalüüsi teenus, mida osutab Adobe. Adobe Analyticsit kasutatakse võrguteenuste kasutamise kohta teabe (sh teie IP-aadress) kogumiseks. Kogutud teave edastatakse ja salvestatakse Adobe serveritesse, mis asuvad Ameerika Ühendriikides. Lisateavet saate Adobe saidilt.

Suunamis- või reklaamiküpsised

Need küpsised koguvad teavet teie sirvimisharjumuste ja veebikäitumise kohta, sealhulgas teie kasutatavate brauserite ja seadmete vahendusel, selleks, et näeksite võrguteenuste või muude saitide ja teenuste kasutamise ajal teile huvi pakkuda võivaid reklaame. Näiteks teavet selle kohta, milline on teie sirvimistegevus võrguteenuseid ning muid saite ja teenuseid kasutades, saab kasutada teie kohta järelduste tegemiseks, mida saab kasutada teie jaoks reklaamide asjakohastamiseks (tavaliselt viidatakse sellele kui huvipõhisele reklaamile). Neid küpsiseid kasutatakse ka teile suunatud reklaamide näitamiskordade piiramiseks ja reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks. Need küpsised mäletavad, et kasutasite võrguteenuseid (sealhulgas lehekülgi, millel käisite, ja linke, mida klõpsasite), ning seda teavet saab jagada teiste organisatsioonidega, nagu reklaamijad ja reklaamivõrgustikud. Tavaliselt paigaldavad neid küpsiseid kolmandad isikud. Funktsionaalsete küpsiste (nt analüüsi- ja talitlusküpsiste) abil kogutud andmeid saab osaliselt kasutada ka reklaamimise hõlbustamiseks.