TimberMatic Kaardid

TimberMatic Kaardid

TimberMatic Kaardid võimaldab masina operaatoritel reaalajas ülevaadet raielangile. Metsalangetustraktori andurite kogutud andmed ja toodangu täpne GPS-põhine asukoht edastatakse masinast automaatselt läbi TimberMatic Kaardid rakenduse metsaveotraktori juhile.

TimberMaticu uuendus lisab kaartidele uued automaatsed funktsioonid

TimberMaticu kaardid näitavad reaalajas palkide paigutust ja asukohta ning töö edenemist töökohas.

Palgi paigutus ja asukoht

Palgi paigutus ja asukoht

Kaardid annavad juhile visuaalset teavet palkide paigutuse ja asukoha kohta maapinnal. Kaardid näitavad ka, millisel roomikupoolel palgid asuvad. Kui harvesteril puudub IBC 3.0, kuvatakse palgid punktidena.

AutoCollect

AutoCollect – koormate automaatne registreerimine

Kaartidel kuvatakse laaditava puidu sortimendi asukoht ja maht. Koormate transportimisel uuendatakse edenemist kaardil automaatselt ja laaditud virnad kaovad kaardilt.

Tootmise kokkuvõte

Uuendatud tööriistad

Kaartidel on palju täiustusi, et muuta selle kasutamine lihtsamaks. Tootmisvaade näitab, milline protsent lõpetatud toodangust on kõdu, kiud või saematerjal.

TimberMatic Maps

TimberMatic Kaardid on uus viis raielangi visualiseerimiseks. Rakendus muudab masinate koostöö selgemaks ja paremaks. Juhtidel ja töövõtjal on reaalajas ülevaade töö kulgemisest.


Langi planeerimine

Langi planeerimise viisard

Langi planeerimise viisard

TimberMaticu kaardiprogrammis sisalduv langi planeerimise viisard kasutab TimberManageris loodud langetusplaane. Kui valmis plaani ei ole, saab selle ka otse TimberMaticu kaardiprogrammis luua, kusjuures langi planeerimise viisard annab täpsed juhised. Kui ala on TimberMaticu kaartidele märgitud, saab kontrollida puidusorte ja kogu töös oleva langi üldkoguseid. 

Tööala asukoha hea planeerimise ja toodetavate puidusortide täpse ajastuse abil saab muuta ladusamaks kogu tootmis- ja logistikaprotsessi. Masina tööaeg on parem ja harvesterijuhi töö planeerimine lihtsam. Kui rajavõrgustik on hästi ette planeeritud, on läbitav vahemaa lühem ja kütusekulu väiksem ning loodusesse jääb vähem jälgi.

Juhendatud planeerimisetapid toetavad masinaoperatoorite tööd. See kiirendab töö kulgu ja parandab langetamise kvaliteeti.

Langi planeerimise etapid

1. Lõikeploki piir

 • Saate märkida lõikeploki piirid, lisades kaardile punkte ja lõigates kääride abil auke. Saate märkida ühe või mitu ala. 

2. Kaitsealad

 • Langetamise eest kaitstavad alad saate kaardile märkida punktide, joonte või aladena. 

3. Ladustamisalad

 • Palkide ladustamise alad saate kaardile märkida punktide, joonte või aladena. 

4. Peatee

 • Saate märkida soovitatavad põhiteed eralduse ja laoplatsi vahele ning eraldusele, lisades kaardile punktid.  

5. Kohad 

 • Saate kaardile märkida ohutuse, keerulise maastiku jne tõttu erilist tähelepanu nõudvad kohad punktide, joonte või aladena. 

6. Teevõrk

 • Saate eraldusele vaba käega joonistamise tööriista abil soovituslikud rajad märkida.    
  • Saate märkida lõikeploki piirid, lisades kaardile punkte.
  • Lõika kääride abil auke. Saate märkida ühe või mitu ala. 
  • Kaitsealused alad saab kaardil ära märkida. 
  • Saate kaardile märkida palkide ladustamise alad.
  • Saate märkida soovitatavad peateed kaardile punktid.  
  • Saate kaardile märkida erilist tähelepanu nõudvad kohad. 
  • Saate eraldusele vaba käega joonistamise tööriista abil rajad märkida. 

Sortide esiletoomine, looduslike asukohtade märgistamine

Laienda kõikAhenda kõik

Need funktsioonid aitavad masina operaatoreid ja lisavad tootlikkust.

Sortide esiletoomine

starErinevaid puidusorte saab esile tuua erinevate värvidega, märkides need lemmikuteks. See aitab operaatoril eraldada sorte laadimisalal ning moodustada koormaid, mis on juba sorditud. See kiirendab märkimisväärselt mahalaadimist.

Sortijate abiga, mis on saadaval laadimisala jaoks, on segatud koormate mahalaadimine lihtne ja tootlikkus suureneb oluliselt.

Marsruudi valik

roadSaate valida 10 m laiuse marsruudi marsruudi valiku tööriista abil. Nüüd on võimalik valida ka kitsamat marsruuti.

Valiku tööriist

handValikutööriista abil saate valide erineva suurusega alasid. Kaugust käe-ikoonist saab suurendada või vähendada ja te saate redigeerida ala kustutuskummi tööriista abil. Saate koguni salvestada sõidumarsruudi ja parandada seda kustutuskummi tööriista abil, kui lisasite juhuslikut liigseid palke.

Kogumine ja laadimine otse

white paperSaate koguda ja kohe laadida süsteemi palke ning vaadata hõlpsalt erinevate puidusortide koguseid. Isegi inventari ajalugu jäetakse meelde.

Looduslike asukohtade märgistamine

mapsLooduslike asukohtade märgistamine võimaldab operaatoril lisada süsteemile hoiatuse, nii et sama rada järgivad operaatorid oleks neist teadlikud ja võiksid olla ettevaatlikud.

Masinate vahel toimub andmete värskendamine pilveteenuse kaudu ja kõik samas töötavad operaatorid näevad langetatud sortimenti iga noti täpse asukohaga reaalajas.

TimberMaticu kaartide vaade

Juht märgib kokkuveetud puidu koormaalale tarnituks. Järgmise vahetuse juht teab, kus töö pooleli jäi. Mahuhinnangut pole vaja ja isegi pimedasse metsa ei jää ükski palk, sest erinevad sordid on kaardil näidatud ühe palgi täpsuseni, isegi kui neid katab lumi.

Metsaveotraktori juht saab valida soovitud sordid konkreetselt piirkonnalt või raielangilt ning kaart näitab valitud piirkonna täpset mahtu. Juhid saavad kaardile märkida ka erimärgistusega alad. Sel viisil saab teekonna plaanimisel vältida nt pehmet pinnast.

TimberMaticu kaartide vaade

Kaardil kuvatakse kõik sordid langivõrgustikus kuni ühe palgi täpsuseni. Töö ja parima teekonna plaanimine on imelihtne.

Nõuded

Laienda kõikAhenda kõik

Riistvara ja tarkvara

Riistvara

TimberMatic Kaardid nõuab järgmist riistvara

 • 4G MTG
 • Metsalangetustraktorid: HPC15 (XL4)
 • Metsaveotraktorid: HPC15 (XL4) või PC (XM2+)

PC (XM2+) on seeriatootmises alates 2018. aasta septembrist.
Kui metsaveotraktoris kasutatakse metsatööstuse tarkvara, on soovitatav kasutada mudelit HPC15 (XL4).

4G MTG on seeriatootmises alates 2018. aasta septembrist.
3G MTG uuendamiseks 4G MTG-le küsige lisavarustuse ja hinna kohta lisateavet edasimüüja käest.

Tarkvara

TimberMatic Kaardid nõuab TimberMatic versiooni 2.0 või hilisemat.
TimberMatic Kaardid saab alla laadida ka eraldiseisva tarkvara installipaketina. Lisateabe saamiseks pöörduge edasimüüja poole.

TimberMatic Kaardid ei tööta CTL metsamasinates, millel on CommandCenter, XM2 PC või vanem arvuti, millel on Win XP (HPC07, HPC11 või XMPC).