Samm-sammult

Golfi- ja spordiseadmed, tehas, koosteliin

 

 

Põhja-Carolinas (USA) asuvas John Deere Turf Care’i tehases on uus koosteliin sama ohutu, intuitiivne ja hõlpsasti kasutatav kui tema toodetud Fairway, ebatasase ja sileda pinna niidukid. Eritellimusel valminud liini kavandamiseks kulus kolm aastat, kuid see põhineb lihtsal arusaamisel: mida lihtsam asi on, seda parem on tulemus.

Golfi- ja spordiseadmed, tehas, juht, ekraan

Uuel liinil saavad operaatorid minna mistahes jaama ja teavad täpselt, mida teha. Arvutiekraan näitab neile, kuidas jätkata, ja ‘valib tuled’ vajalike osade tuvastamiseks. Kui need on tehtud, peavad nad täitma kontrollnimekirja, enne kui üksus saab järgmise toimingu juurde liikuda. Seetõttu on inimlikud eksimused praktiliselt võimatud.

Golfi- ja spordiseadmed, juht, portree

KVALITEET SÕLTUB VAHENDITE KVALITEEDIST

Nagu ikka, tähendas asjade nii lihtsaks tegemisele palju tööd. Tootmise inseneriprojektide juht Tim Manton tegi oma kolleegidega kogu koostu kahe päevaga täiesti puhtaks, seejärel aga ehitasid vähem kui nelja nädalaga nullist uue. Selle käigus paigaldasid nad umbes 250 uut ‘veakindlat’ üksust alates kaameratest kuni integreeritud pöördemomendi tööriistade ja RFID-anduriteni.

Hea masin aitab operaatoritel suurepärast tööd teha. Nii teeb ka hea koosteliin.
TIM MANTON,
MANUFACTURING ENGINEERING MANAGER

Selleks et tuvastada mistahes järele jäänud kvaliteediprobleemid enne niidukite tehasest lahkumist, tehti täielikult ümber ka liini lõpu auditeerimisprotseduur. Tänu uuele läbipaistvusele ja algusest lõpuni kvaliteedikontrollile võivad kliendid olla veelgi kindlamad John Deere’ilt oodatud kvaliteedi ja väärtuse saamisel.

Golfi- ja spordiseadmed,TechControli ekraan, juht, lähivõte