Nutikas poomijuhtimine

Nutikas poomijuhtimine IBC

John Deere võttis nutika poomijuhtimise (IBC) metsaveotraktoritel kasutusele 2013. aastal. IBC-ga on tõstuki juhtimine täpne, kiire ja lihtne, sest operaator keskendub rohkem haaratsi suunamisele, kui poomi erinevate liigendite liigutamisele. Metsalangetustraktoritel võeti IBC kasutusele 2017. aastal. Metsalangetustraktoril toimib IBC vastavuses töötsükliga; poomi liikumistrajektoor ja toimimine kohanduvad automaatselt tööetappidega.

Suuremad harvesterid on saadaval harvesteripea ülepöörlemise kaitsega.

Harvesterid 1270G harvesteripeaga H425 või H424 ning harvesterid 1470G harvesteripeaga H425 on saadaval harvesteripea ülepöörlemise kaitsega, kui masina varustuses IBC 3.0 ning pöörlev ja nivelleeriv kabiin. See kombinatsioon pakub veelgi rohkem funktsioone, mis abistavad operaatorit töötamisel. Etteande abi (Feeding Assistant) peatab etteannet kabiini ja masinat ja suunas ning aitab operaatoril leida turvalisemaid töötamise võimalusi, mis säästavad ka masinat. Saagimisabi (Sawing Assistant) takistab saagimist kabiini suunas. Need uued funktsioonid aitavad operaatoreid töötamisel, pikendavad masina kasulikku tööaega ja aitavad säilitada masina head seisukorda.

Näidatud on nutikas poomijuhtimine

Kergus ja kiirus

IBC-ga on poom väga täpne ja kergesti juhitav: operaator juhib eraldi poomiosade liigutamise asemel nooleotsa. Vasak minihoob kontrollib haaratsi horisontaalliikumist.

Näidatud on nutikas poomijuhtimine

Vertikaalliikumine

Parem minihoob kontrollib haaratsi vertikaalliikumist.

 

IBC lõpu summutamine

Elektriline silinder ja summutamine

IBC-süsteemil on elektrilised silindri lõpuandurid  iga põhipoomi liikumissuuna jaoks. Süsteem kontrollib silindri lõppasendeid ja pidurdab järsud liigutused pehmelt summutades.

John Deere’i metsalangetustraktor ja puud

Lihtne

IBC kontrollib nutikalt noolepikenduse kasutust erinevates etappides, mis muudab töö palju lihtsamaks, andes juhile rohkem aega järgmise käigu plaanimiseks.

Metsalangetustraktori poomi

Liikumise summutamine

Lõppsummutus peatab suured koormused silindri otstel ning juhil pole tarvis poomi asendit jälgida. Töö on sujuvam ja tõstuki struktuur ning hüdrosilindrid kestavad kauem.

Metsalangetustraktori poom

Täpne

Poom on väga täpne ja kindel isegi kaugelt haaramisel.

Metsalangetustraktor ja puud

Kiire

Kui lõikepea liigutatakse puu juurde, liigub see automaatselt lõikekõrgusele. Kui nool pärast lõikamist sisse tõmmatakse, liigub lõikepea automaatselt töötlemiskõrgusele.

Metsalangetustraktor ja puud

Kallakurežiim

Lõikepea järgib automaatselt valitud trajektoori. Kallakurežiim reguleerib trajektoori sobivaks nõlvakul töötamiseks.

IBC 3.0 toob metsaveotraktoritele rohkem automaatseid funktsioone

IBC 3.0 toob metsaveotraktoritele rohkem automaatseid funktsioone

Uue versiooni IBC 3.0 puhul liigub poom nupuvajutusega automaatselt asendisse, kust võeti eelmine haaratsikoorem – nii palkide peale- kui ka mahalaadimisel. Poomi saab nupuvajutusega ka automaatselt transpordiasendisse liigutada.

Harvesteripea ülepöörlemise kaitse

Harvesteripea ülepöörlemise kaitse

Etteande abi

Etteande abi

Saagimisabi

Saagimisabi