Töötamine koos loodusega

Portugali paradiis

Paiknedes Algarves, looduskaitsealal, on Quinta do Lago pelgupaik metsiku looduse jaoks ning ka neile, kes naudivad maailmaklassilist idüllilist ümbrust.

Võrratu koht

Asudes Algarve keskuses, kuldses kolmnurgas, on Quinta do Lago has olnud rahvusvahelise golfi esirinnas alates selle rajamisest nelja aastakümne eest. Täna kuuluvad viietärnilise luksuskuurordi kolm väljakut Euroopa parimate hulka ja hõlmavad põhjalikult uuendatud Lõunaväljakut – Euroopa turnee professionaalide lemmikväljakut ja Portugali avatud meistrivõistluste koduväljakut juba kaheksal korral.

 • PAUL O’MAHONY

   

   

   

  Kuurorti juhataja, Quinta do Lago

  “Üks ainulaadseid asju Quinta do Lagos on see, et me töötame rahvuspargi sees.”

  Paul O’Mahony
TX 4X2
TX 4X2

Väärtuslik ressurss

Mänguväljak Ria Formosa looduskaitseala kaunil taustal – hiljuti valitud üheks seitsmest Portugali imest – igal tasemel golfimängijad naudivad keerukate mängimistingimuste valikut piltpostkaardi vaatega. Kuurorti juhataja Paul O’Mahony sõnul nõuab perfektselt niidetud maastiku säilitamine hoolikat ja täpset kastmist piirkonnas, kus on vähe vihma ja 300 päikesepaistelist päeva aastas.

Oleme vee kasutamise osas väga ratsionaalsed. Me kastame pigem tegelike andmete põhjal, mitte lihtsalt kastmissüsteemi sisse lülitades. Kui niiskustase langeb, siis on õige aeg kasta.”

Nuno Fahinha

Vastutustundlik ja jätkusuutlik

Paul ja tema kolleegid kasutavad alati väga teadlikult maapinnast saadud vett, et hoida mänguväljakuid laitmatus seisukorras. Nad kasutavad spetsiaalset tarkvara ja proovide süsteemi taimedel ja muruväljakutel, mõõtes tegelikku niiskusesisaldust mullas. Lisaks niisutavad nad ainult siis, kui see on hädavajalik, ja muudest piirkondadest pärit vee taaskasutamine on võti kuurordi tuleviku planeerimisel.

“Pikaajaline strateegia on luua rajatised, nii et erinevate protsesside abil saame taaskasutada vett, mis sobib mänguväljakute kastmiseks, ja tänu sellele ei pea kasutama põhjaveereservuaare.”

Kokkupuutes loodusega

Ria Formosa looduskaitseala ulatub 60km piki Algarve’s tuulist rannikut. See ainulaadne ökosüsteem koosneb mageda ja soolase vee laguunidest, sooldunud lodudest, karidest ja barjäärsaartest ning on koduks mitmekesisele metsikule loodusele. Quinta do Lago golfiväljakutel (mis hõlmavad ka paljusid ‘veesilmasid’) tehakse tihedat koostööd rahvuspargi ametnikega ja koguni kohalike metsiku looduse rehabilitatsioonikeskustega.

“Paljud metsikud loomad, kes saavad vigastada ja satuvad rehabilitatsioonikeskusesse, adopteeritakse hiljem Quinta do Lago poolt ja seejärel saadetakse tagasi meie golfiväljakutele ja elupaikadesse, mida oleme looduslikult loonud.”

1200
TX 4X2
2653B

Jätkusuutlik bioloogiline mitmekesisus

Mänguväljakute ümbrusesse on hoolikalt paigutatud ka putukahotelle ning linnumajasid ja nahkhiirte pesasid. Ning muidugi järved, mida kasutatakse golfiväljakute kastmiseks, on sobivad elupaigad kalade, konnade ja paljude muude liikide jaoks. Pauli meelest peaksid kõik golfiväljakute pidajad võtma selle vastutuse, luues ja kaitstes elupaiku, mis säilitavad bioloogilist mitmekesisust.

“Oleme siin aastate jooksul tõestanud, et saame nende looduslike liikide arvukust Algarve'is suurendada.”

TX 4X2

Ületab ootusi

See on ühe päeva töö Pauli ja tema 70-liikmelise meeskonna jaoks selles peamises golfimängimise sihtkohas. Kuid ta tunnistab varmalt, et tugeva edasimüüjate võrgustiku tugi on oluline, et hooldada muruväljakuid vastavalt kõrgeimatele standarditele. Ta kiidab edasimüüja kiiret reageerimist pakilistele tellimustele Quinta do Lagos, mis suurendas muruväljaku lahtiolekuaega.”

“Hommikul kell 7:00 sain kõne meie kohalikult edasimüüjalt, kes ütles: ‘Ära muretse, ma hangin sulle rohkem traktoreid.’ Just sedalaadi teenus rajas aluse meie sõprusele – see eristab ühte kaubamärki teisest.”

Leidke lähim edasimüüja

Leidke lähim edasimüüja

Leidke John Deere’i edasimüüja