Joensuu metsamasinate tehase foto

Metsamasinate tehas

Key flagRauma-Repola rajas masinatöökoja Soomes Joensuus aastal 1972. Üks piirkonna tähtsamaid konkurentsieeliseid oli – ja on endiselt – oskusliku ja motiveeritud tööjõu kättesaadavus. Lisaks metsamasinatele on Joensuu tehas tootnud ekskavaatoreid, teehöövleid ja teerulle ning sõelumis- ja etteandeseadmeid purustusmasinate jaoks. Lisaks on tehas teinud allhanketöid teistele Rauma-Repola tehastele. Metsamasinate tootmine algas metsaveotraktoritega aastal 1973. Algul ulatus tootmisvõimsus paarist tosinast kuni lausa saja ühikuni. Veel tänapäevalgi mäletatakse 1970- ja 1980-nddate mudeleid Lokomo 909, 919 ja 939 oma aja metsamasinate tehnoloogia tippudena.

Metsamasinate tootmine on olnud ainsaks tootmisharuks Joensuus alates 1995. a. 1990-ndatel said rohelistest metsamasinatest Timberjack'id ja jäid selleks kuni 2005. a, kui kaubamärk muudeti ümber John Deere'iks.

John Deere'i metsaveotraktoritele ja harvesteridele on antud õigus kasutada võtmelipu sümbolit. Võtmelipu sümbol tähendab, et toode on toodetud Soomes. Oleme uhked Soome pühendumuse ja kvaliteedi üle. Vt lühikest ülevaadet masinamudelite arengust raamatust Joensuu tehase ajaloo kohta.

Joensuun tehtaan tuotantolinjaa

Tootmisliin

Tehase tootmisvõimsus on kaheksa masinat päevas ning kogu tootmismaht alates 1972. a on üle 32 000 metsamasina.

John Deere'il on rohkelt oskusteadmisi masinate ja seadmete tootmise vallas. Seda osuksteavet kasutatakse Joensuu tehases töömeetodite planeerimisel. Joensuu tehases on väga olulised ohutus, täpsed töömeetodid ja puhtus, tagamaks töö efektiivsust ja tööohutust.

Investeeringud

Deere & Company on investeerinud üle 50 miljoni euro Soome metsamasinate tootmisesse käesoleva aastakümne jooksul. [Märkus: pressiteade on aastast 2019.] Viimane investeering tehase laiendamiseks ja tootmismahu suurendamiseks on suurim ühekordne investeering Joensuu tehases. Investeeringu elluviimine algas 2019. a suvel ja lõpeb 2021. a.
 
Investeering täiustab ja laiendab Joensuu tehast ja testsõitude üksusi ning suurendab komponentide tootmismahtu. Investeeringu kogumaht on umbes 15 miljonit eurot. ”See laiendus aitab meil paremini vastata nõudlusele majandustsüklite jooksul,” ütleb tehase juht Janne Haapasalo.

Pressiteade 30.10.2019

Joensuu tehase tootmisliin 1970-ndatel.

Metsamasinate tootmine algas metsaveotraktoritega aastal 1973. Pildil on kujutatud tehase tootmisliini 1970-ndatel.

John Deere'i 1510G metsaveotraktor kannab palke metsas

Meie keskkond

Iga John Deere'i Soomes toodetud metsamasin on valmistatud 100% taastuvenergia abil alates 1.02.2020.

Klientide rühm Itaaliast külastab Joensuu tehast