Koolitus masina kohaletoimetamise ajal tagab kliendi jaoks hea alguse

timo-aikala-johnny-granvik-emil-granvik

Uue metsamasina raielangile saabumine on alati oluline sündmus. Olenemata sellest, kas tegu on kliendi esimese John Deere’i metsamasinaga või uusim ost metsaraiefirma jaoks, kes on kaubamärki juba pikka aega usaldanud, John Deere’i kohaletoimetamise koolituse ajal jagatud teadmisetaga tagatakse edukas kasutuskogemus ja tootlik kasutamine.

Iga Joensuus toodetud uue John Deere’i metsamasina töökohta saabumine on oluline sündmus, mille korral ei piisa lihtsast soovitusest „hakata seda kasutama“. Tegu võib olla uue kliendi jaoks esimene John Deere’i masinaga, uusima ostuga töövõtja jaoks, kes on kasutanud rohelisi masinaid aastakümneid, või millegi vahepealsega. Nende kõigi puhul on ühine see, et esimesel raielangil alustatakse tööd John Deere’i metsamasinate piirkondliku koolitajaga.

Uus masin tuttavas vormis  timo-aikala-johnny-granvik

Granvikin Metsätyö Oy on tegelenud metsaraiega rohkem kui nelikümmend aastat ning ka John Deere on nende jaoks tuttav. Neil on hetkel seitse metsalangetusahelat ja peamiselt kasutatav kaubamärk on selgelt John Deere. “Viimase aasta jooksul on meile saabunud viis uut John Deere’i masinat, uusim neist harvester 1170G koos harvesteri peaga H424,” sõnab tegevjuht Johnny Granvik.

Kui kaubamärk on tuttav, kas kohaletoimetamise ajal koolitamine on tegelikult vajalik? Kas ei piisa sellest, et sõita masinaga haagiselt maha ja alustada metsaraiega? “Need masinad saabuvad tõesti kasutusvalmis olekus, kuid me siiski teeme lõplikud seadistused. Häälestasime uued masinad viisil, justkui need oleksid vormitud teiste masinatega sarnast vormi kasutades, et nende kasutamisega harjunud juhid saaksid võimalikult kiiresti hakata nendega tööle,” märgib Granvik.

Täppishäälestus või põhjalik tutvustus

Antud juhul on tegemist just uue masina peenhäälestamisega, TimberMaticu kaartide süsteemi integreerimisega klientide olemasolevasse teenusesse ja uute funktsioonide tutvustamisega. Piirkondlik koolitaja Timo Aikala on paigaldanud harvestseri lõikepeale teise mõõteratta ja kalibreerinud harvesteri pea õige hüdraulilise rõhu. Töötingimustele vastavalt teritatud lõiketeradega on masin valmis metsa liikuma, et mõõtmisseadmeid lõplikult reguleerida ja kalibreerida. “Kliendid, kes on John Deere’i metsamasinaid juba kasutanud, soovivad tavaliselt, et uuel masinal oleksid samad funktsioonid ja liigutused kui eelmisel. Samuti vaatame masina üle, et näidata kõiki muudatusi eelmise mudeliga võrreldes. Tavaliselt kulub selleks umbes kolm tundi ja siis on masin metsalangetuseks valmis,” selgitab Timo Aikala.

„Uute John Deere’i klientidega käsitleme masinat põhjalikult – nii tehnoloogiat kui ka erinevaid seadistusi ja funktsioone.“
- Timo Aikala -

“„Uute John Deere’i klientidega käsitleme masinat põhjalikult – nii tehnoloogiat kui ka erinevaid seadistusi ja funktsioone“” jätkab Aikala. “Sellele kulub rohkem aega ja eriti metsalangetustraktori puhul on sageli kasulik broneerida teine koolituspäev hilisemal kuupäeval, et saaksime lahendada kõik probleemid, mis on töö käigus esile kerkinud.”

Isegi väikesed muudatused muudavad olukorda

Granviksi heaks töövõtjana töötav Tony Rintala on uue kliendi näiteks. Rintala on John Deere’iga tuttav ka seoses eelimiste metsaveotraktoriteva,  kuid see on esimene John Deere’i metsaveotrator 1510G, mis on ostetud täiesti uuena. “Sõitsin viimasega 11 000 tundi ja selle aja jooksul võivad paljud asjad muutuda. Ehkki uus masin oli põhimõtteliselt tuttav ja loomulikult oskan seda juhtida, oli hea koolitajaga kogu masin üle vaadata ja teadmisi värskendada,” sõnab Rintala. Koolitajal on ka uusim teave tehnoloogia pisiasjade kohta, mida hiljuti tarnitud masinal võidi uuendada. Juhi jaoks võib nende tundmine olla oluline.

Praktiliselt kohe tööle  tony-rintala-timo-aikala

Koolituse sisu erineb vastavalt kliendi individuaalsetele vajadustele ja see hõlmab ka praktilisi tehnilisi mõõtmisi, mida tuleks ainult masina üleandmisel kliendi juures kohapeal teha.

Esimene kontrollitav mõõde on lõpetatud ja tulemus on 0,79% plusspoolel. See tekitab rahulolevat imestust: “Need saabuvad tehasest kujutletamatu täpsusega,” ütleb Eemil Granvik, kes vastutav ettevõttes Granvikin Metsätyö hoolduse eest. See rõhutab tehases tehtud põhjaliku kontrolli kasulikkust. Johnny Granvik nõustub, et masina valmidus on kõrgel tasemel. “Need masinad vajavad väga vähe reguleerimist. Mõõtmised ja värvide märgistus on täpselt kümnesse. Ja kokkuvõttes on selle masina esimene mulje väga hea,” ütleb Granvik, kui tema ja Timo Aikala suunduvad langetama paarikümmet puud, mis koosnevad peamiselt okaspuudest.

Hea alguse puhul võidavad kõik

Lõpujs on aeg allkirjastada ettevõtte Granvikin Metsätyö uusim John Deere’i metsamasina kohaletoimetamise aruanne. Timo Aikala, kes on olnud John Deere’i piirkondlik koolitaja üheksa aastat ja töötanud metsamasinatega palju aastaid enne seda, ütleb, et kohaletoimetamise aegne koolitus omab selget kasu kliendi ja masina ühisele tulevikule. “Üleandmise koolituse ajal kontrollime, kas masin töötab nii, nagu see peaks. Samuti veendume, et juht oleks uute funktsioonidega rahul, et neid saaks võimalikult tõhusalt kasutada,” selgitab Timo. Samas peetakse klientidega nõu ka võimalike parandusettepanekute osas, mida saab edasi anda. “Kõige olulisem on see, et klient saaks kiiresti metsas töötava masina. See on olukord, millest võidavad kõik,” lõpetab Timo Aikala. Johnny Granvik nõustub ja ei tee sellest saladust, et on roheliste metsandusmasinate jõudlusega rahul: “Kui otsite midagi, mida nii heal masinal paremaks muuta, pole see lihtne ülesanne.”