IHC hõlbustab lõikamist ja parandab laasimiskvaliteeti

Harvesteri lõikepea

Uus harvesteri lõikepea nutikas juhtimine (IHC) hõlbustab lõikamist ja parandab laasimiskvaliteeti. Laasimisterade jõu juhtimine säilitab optimaalse surve ja suurepäras mõõtmistäpsuse kõikides tingimustes.

Laasimisterade surve õige seadistus on harvesteri lõikepea hea ja täpse töö põhinõue. Õigete seadistuste määramine põhineb muutujatel, nagu puu suurus, puuliigid  ja raietingimused. Tänu uuele harvesteri lõikepea nutikale juhtimisele (IHC) on vajadus reguleerida terade rõhku märkimisväärselt vähenenud, mis muudab harvesteri juhi töö lihtsamaks.

Laasimisterade jõu juhtimine põhineb ettevõtte John Deere juhtsüsteemis Timber-Matic määratletud puuliikide põhiseadistustele. Harvesteri pea ülemise laasimistera jõuandur mõõdab pidevalt jõudu lõiketeral, millega puud kinni hoitakse, ja IHC-süsteem reguleerib seda vajaduse korral ettenähtud piirides. See tagab lõiketerade piisava, kuid mitte liigse kokkusurumise ning seega püsib nii laasimise kui ka mõõtmise kvaliteet kõrgel tasemel. 

Kasutuslihtsus suurendab ka tootlikkust

Tänu sellele uuendusele ei pea harvesteri operaator harvesteri lõikepea seadistusi pidevalt puu omaduste või töötingimuste muutumise tõttu reguleerima; selle asemel reguleerib IHC laasimisterade surverõhku vajaduse järgi.

Lisaks hõlpsale kasutamisele parandab IHC lõikamise tootlikkust. Piisav survejõud tagab täpse läbimõõdu ja pikkuse mõõtmise ning suurepärase laasimiskvaliteedi. Kui survejõud on õige ja mitte liiga suur, püsib etteandekiirus hea, puu pealmist kihti ei kahjustata ja kütust ei kasutata liiga palju. Lisaks ei koorita puud, seega jääb lisandväärtus kõrgeks ja koort saab kasutada jäätmete energiakasutuseks. Õige rõhuseadistus parandab ka harvesteri lõikepea vastupidavust.

IHC – harvesteri lõikepea nutikas juhtimine on funktsioon, mida John Deere pidevalt arendab. Valikvarustus on saadaval ettevõtte John Deere harvesteri lõikepeadega H212 ja H423.

 


TEKST ja FOTO: JOHN DEERE