PIKK SUGULUSLIIN METSAVAHTE JA JAHIMEHI

Karl Mitterhauser ei ole ilmselt kontoritöö jaoks loodud. Õnneks sai temast hoopis metsavaht ja jahimees. Mõni muu amet olekski olnud mõeldamatu, sest Mitterhauserid on hoolitsenud metsade ja metsloomade eest juba kaksteist põlvkonda. Perememuaarid pajatavad isegi seikluslikust isashirvejahist koos Austria keisri Franz-Josefiga. Karl Mitterhauser järgis peretraditsiooni ning on pidanud kirglikult metsavahi- ja jahimeheametit juba üle 30 aasta.
50-AASTASENA ON MU ELU ÜSNA PAIGAS JA OLEN RAHUL. MULLE MEELDIB MU AMET NING NAUDIN OMA TÖÖD.
KARL MITTERHAUSER

KARL MITTERHAUSERI TERRITOORIUM

Karl Mitterhauseri territoorium hõlmab umbes 8500 hektari suurust maa-ala Lääne-Austrias. See ulatub Zillertali oru põhjast kuni 3000 m üle merepinna. "Metsloomad kannavad mäetippude eest ju ise hoolt," naljatleb jahimees. Vanasti oli siin metsandusameti kontor, kus töötasid kuus metsavahti; nüüd hoolitseb Karl Mitterhauser metsa ja metsloomade eest üksi. Kuid mitte päris üksi, sest Alpi takshagijas Bessy aitab peremeest, kuidas aga saab.
HOOLITSEN KOKKU UMBES 8500 HEKTARI EEST. 4500 SELLEST ON METS, ÜLEJÄÄNUD MÄED JA ALPI-AASAD.
KARL MITTERHAUSER

IGAPÄEVANE METSATEGU

"Eks metsavahile ja jahimehele meeldib ikka looduses ja loodusega töötada, kuid meil tuleb ju raha teenida," ütleb metsavaht, "sellepärast teeme iga päev metsa." "Kõigil on maja, kõik vajavad mööblit," ütleb Karl Mitterhauser. Ta juhendab puude langetamist ja vedu vabrikutesse ning hoolitseb metsahügieeni eest, koristades langenuid puid ja oksi. "Muidu hakkab kooreürask vohama," ütleb Karl Mitterhauser, "ning siis seisad suure probleemiga silmitsi."
ARVAN, ET ENNE KUI METSAVAHIKS HAKATA, TULEB HOOLIKALT JÄRELE MÕELDA. SINU HOOLDE USALDATAKSE USKUMATULT OLULINE VARA – MEID ÜMBRITSEV LOODUS.
KARL MITTERHAUSER
GATOR’IOMADUSED
VÕIMAS VINTS

JAHIMEES JA TEMA METSLOOMAD

Jahipidamine on samuti osa Karl Mitterhauseri tööst. Suvel jälgib jahimees metsloomade karjasid ja kui lumi maha tuleb, hoolitseb selle eest, et loomad oleksid söödetud. Vanasti liikusid isashirved ja hirved talvel soojematele aladele. Nüüdisajal on turism ja autoliiklus loomade mägirajad ära lõiganud ning neil tuleb hoopis külmemale lääne-alale jääda. "Kahe meetri sügavuse lume korral sureksid loomad nälga," selgitab metsavaht ja jahimees. "Sellepärast söödame neile talvel heina."
GATOR’IOMADUSED
TÄIELIKULT AVATAV ESIKLAAS
SELLEL TÖÖL ON MITU TAHKU, MIS PIDEVALT MUUTUVAD.
KARL MITTERHAUSER

MUUTUV AMET

Karl Mitterhauseri territooriumil teevad inimesed metsa, harivad maad, karjatavad mägimaadel ja hoolitsevad metsloomade eest. Kuid Austria Zillertalis viljeletakse ka turismi, seal on suusamäed ja puhkemajandus. Metsavaht ja jahimees ütleb, et erinevate huvidega inimeste vahel tuleb alati saavutada üksmeel. See on tänapäeval osa tööst, täpselt nagu uute seadmetega sammu pidamine. "Töökohustused muutuvad kogu aeg," ütleb Karl Mitterhauser, "ajaga tuleb kaasas käia."
VIIME ALALÕPMATA KOOLIÕPILASI JA LAPSI METSA. MULLE MEELDIB KASVATADA NOORTES TEADLIKKUST LOODUSE JA ÜMBRITSEVA KESKKONNA KOHTA. NEMAD ON MEIE TULEVIK.
KARL MITTERHAUSER

PUUDE ISTUTAMINE TULEVASTE PÕLVEDE JAOKS

Kõige rohkem naudib Karl Mitterhauser oma töö juures pärast raieküpsete puude langetamist noorte puude istutamist, nagu kuused, lehised, piiniad ja madalatel aladel nulud. "Järgmiseks 150 aastaks vundamendi rajamine võib äratada mõnevõrra aukartust," tunnistab metsavaht ja jahimees. Kuid kes teab? Kui peretraditsioon jätkub, langetavad ehk ühel päeval tema lapselapselapsed neid puid, mida metsavaht täna metsa istutas.
John Deere Gator Series

John Deere’I Gator’I Seeria

Avastage Tootevalik