Rohkem kui sajandi jagu töökindlust

Vaadake John Deere’i traktori 100-aastast ajalugu

Meie pärand

Uurige verstaposte, mis aitasid ettevõtet vormida.

 • Adra tekkelugu

  Kui Ameerika majandusmull 1830. aastatel lõhkes, suundus John Deere läände ning tema naine ja viis last järgnesid talle peagi. Deere oli Vermontis tuntud sepp, ent ta pidi Illinois' osariigis oma uues kodus nullist alustama. Soovides leida võimalusi, mis tekivad raske töö tulemusel, alustas ta reisi läände mööda maad, mida ta peagi igavesti muudab.

  1855. aastast pärit edasimüüja reklaam „John Deere’i tootja, atrade ja põllumajandusseadmete hulgi- ja jaemüüja. Moline, Rock Island Co. Illinois“
 • Pinnaselahendus

  Deere’il ei läinud kaua aega, et rajada oma sepikoda Illinois' osariigis Grand Detouris. Ta mõistis peagi, et kogukonna farmeritel on ainuüksi raske tööga võimatu põldudel edu saavutada. Kleepuv preeriapinnas valmistas piirkonnas kodu rajanud peredele probleeme. See oli ootamatu väljakutse võrreldes nende kodukandi liivase pinnasega. Nende usaldusväärseid raudatrasid tuli Ameerika Kesk-Läänes iga mõne meetri tagant puhastada ja korrastada.

  Joonillustratsioon farmerist, kes kraabib terasadra küljest mulda
 • Oportunistlik sepp

  Deere oli veendunud, et muu materjal ja teistsugune kuju lahendaks probleemi. Ta leidis katkise terasest saetera ja asus ajalugu vormima. Kellegi rämpsust sai Deere’i murranguline innovatsioon. Ta andis terale uue kuju, pöörates erilist tähelepanu selle täpsetele kumerustele. Pinnases oli see algusest peale edukas. Kogukonna jaoks, kus seee kasutusele võeti, muutus järsku kõik.

  Walter Haskell Hintoni maal oma sepikojas töötavast John Deere’ist
 • Kasvame mullast

  Deere lõi selle uuendusliku lahenduse alusel ettevõtte ja jätkas toote täiustamist. Uuringute, klientide tagasiside ja igipõlise raske töö abil lõi John Deere õitsva ettevõtte, mis tootis 1849. aastaks 2000 atra aastas. Deere, kelle jaoks „piisavalt hea“ ei olnud kunagi piisav, jätkas aga ettevõtte laiendamist. Nüüd, ligi kaks sajandit hiljem on ühest katkisest saeterast sündinud ettevõte maailmas juhtival positsioonil nii maalähedaste kui ka tipptehnoloogiliste lahenduste poolest.

  Foto aastast 1882, millel on kujutatud kolm meest Deere & Co rongivaguni kõrval, mis on täis tarnimiseks valmis terasatrasid, ning töötajad vaatavad taustal asuva hoone aknast välja