Peenmuruhoolduse tööriistad

Golfimuru hooldustööriistade komplekt

A. Täiskomplekt

John Deere’is on saadaval mitmesugused peenmuruhoolduse eritööriistad. Neid saab tellida täiskomplektina mugavas tööriistakastis.

Golfimuru tööriistakomplekt, 8 tk

Golfimuru tööriistakomplektis on järgmised tööriistad, mida kõiki saab tellida ka eraldi, kasutades näidatud tootekoode:

 • Mõõtevahend, 2 tk: prismamõõdikuga saab täpselt mõõta muru kõrgust griinil. Eraldi tööriist niitmiskõrguse mõõtmiseks edenemisaladel, raffidel või poolraffidel.
 • Groomer Gage (meetermõõdustik): kvaliteetne täppisinstrument muruõhutusrulli või vertikuteerimisseadmete soovitud töösügavuse täpseks reguleerimiseks.
 • Accu-Gage (meetermõõdustik): kvaliteetne täppisinstrument griini muruniidukite niitmiskõrguse väga täpseks reguleerimiseks.
 • Rulliku kontrollvahend: tööriist tagarulliku paralleelsuse kontrollimiseks griini muruniidukitel ja teistel muruniidukitel.
 • Griini kiirusemõõdik: mõõdab griinil kiirust standardse palliveeretusmeetodiga (USGA standard).
 • Sample Pro: Sample Pro abil saate võtta 6” sügavuse ja 2 ½ “ paksuse pinnaseproovi.
 • Tööriistakast (tühi): ainult kast ilma tööriistadeta.
Accu-Gage analoogmõõdik

B. Accu-Gage

Accu-Gage analoogmõõtur

Accu-Gage on kvaliteetne täppisinstrument griini muruniidukite või muude täppismuruniidukite niitmiskõrguse väga täpseks reguleerimiseks. Kui lisate ainulaadse reguleerimislatiga skaala või digitaalse näidiku, saab aluslõiketera lõikeserva väga täpselt mõõta (kuni 0,01 mm), nii et võimalikud vead reguleerimislati ja muruniiduki reguleerimisel on praktiliselt välistatud.

Accu-Gage analoogmõõturit saab nullida skaalat keerates. Täpsed juhised on kaasas.

Accu-Gage digitaalmõõdik

Accu-Gage digitaalmõõtur

Accu-Gage digitaalmõõturil saab esikülje nupuga valida inglise või meetermõõdustiku. Lisaks on nupp mõõturi nullimiseks ja sisse/välja lülitamiseks. Nagu vasakpoolsel pildil näha, hoiab magnet tööriista aluslõiketera küljes, nii et reguleerimine käib väga mugavalt. Ainult magnetile ei tasu siiski loota, kindlam on seadet hoida tagurpidi pingil. Mõõturi patareist jätkub olenevalt kasutussagedusest umbes 12 kuuks. Varupatarei (tüüp CR2032) on kaasas.

Accu-Gage on tugevas lukustatavas kohvris.

Accu-Gage: kuidas see töötab?

Kuidas seda kasutada?

Seadke latt oma muruniiduki rullikutele, vajutage mõõturil mõõtevarrast ja haakige nupp aluslõiketera külge. Seejärel saab täpset lõikekõrgust mõõta skaalal.

Mõõteriista Accu-Gage omadused

 • Mõõtur võib reguleerimise ajal olla muruniiduki küljes. Vaadake lihtsalt nupu pööramise ajal näitu.
 • Olenemata aluslõiketera kulumisastmest tehakse mõõtmisi selle esiserval.
 • Mõõtur asendab varasemate reguleerimislattide ebatäpse „tunnetusliku“ meetodi.
 • Mõõta saab nii esi- ja tagarullikute kui ka aluslõiketera defekte.
 • Seda saab kasutada kõigil griini muruniidukitel, nii lükatavatel kui ka murutraktoritel.
 • Toimib nii soontega kui ka siledate rullikutega.
 • Mõõtmistäpsus on 0,01 mm.
Murureha kaliiber

C. Groomer-Gage

Groomer-Gage on täppismõõtevahend muruõhutusrulli töösügavuse täpseks reguleerimiseks.

Lisaks kaitseb Groomer-Gage teie muruõhutusrulli kardaani ülekoormuse eest, mis võib tekkida liiga suure töösügavuse korral. Muruõhutusrulli kettad pole sama vastupidavad kui lõiketrummel, nii et kettaplokkidel võib esineda märgatavalt kõrgemaid kohti. Väljaulatuvas kohas on suurim töösügavus. Kui sellega pole muruõhutusrulli reguleerimisel arvestatud, avaldub kardaanile töö ajal liiga suur koormus, mis vähendab oluliselt selle kasutusiga. Groomer-Gage on tugevas lukustatavas kohvris.

Kuidas seda kasutada?

 • Muruõhutusrulli töösügavuse määramiseks seadke Groomer-Gage latt esi- ja tagarullikutele ning pöörake rullikuterasid lati suhtes risti.
 • Mõõtevarrast lükatakse seni üles, kuni mõõdikuplokk puudutab terasid. Seejärel saab mõõtmistulemust vaadata näidikult.
 • Nüüd tuleb muruõhutusrulli käega keerata ja lasta Groomer-Gage’il libiseda vastu rulli selle kogupikkuses, et kontrollida kõrgemate kohtade leidumist.
 • Kardaanvõlli ülekoormuse vältimiseks tuleb muruõhutusrulli töösügavus reguleerida kõrge koha järgi.
Eriotstarbelised lehtkaliibrid

D. Eriotstarbelised lehtkaliibrid

Lehtkaliibreid kasutatakse selleks, et reguleerida täpselt lõiketrumli ja aluslõiketera vahekaugust trummelmuruniidukitel. See on oluline kvaliteetse lõike tagamiseks. Kui need on üksteisele liiga lähedal, hakkavad need omavahel hõõrduma, mis tähendab osade kiiret kulumist ja veosüsteemi ülekoormust. Need eriotstarbelised lehtkaliibrid aitavad vältida juhi kehavigastusi. Lehtkaliibrid on 30 cm pikkused, nii et käed ja sõrmed saab hoida lõikepindadest eemal. Samuti hõlbustab selline pikkus juurdepääsu raskesti ligipääsetavatele kohtadele. Saadaval on kaks lehtkaliibri paksust: – 0,001” ja 0,002” – et aidata juhil reguleerida John Deere’i lõiketrumleid vastavalt kasutusjuhendi soovitustele.

 • 0,001” (üks tuhandik) lehtkaliiber. Kasutatakse trumli ja aluslõiketerade vahekauguse reguleerimiseks griini muruniidukitel ja 22M tüüpi seadmetel.
 • 0,002” (kaks tuhandikku) lehtkaliiber. Kasutatakse trumli ja aluslõiketerade vahekauguse reguleerimiseks John Deere ESP trumlitel.

E. Muru kõrguse mõõtmise komplekt

Selles komplektis on kaks tööriista, mis aitavad professionaalsel golfiväljakuhooldajal täpselt mõõta muru kõrgust. Allpool kirjeldatakse tööriistu ja nende kasutamist täpsemalt.

Turf Check I

F. TurfChek

TurfChek Ι

TurfChek Ι sisaldab prismat, mis aitab vaadelda muru kõrgust tasasel pinnal, nt griinil. Nii saab mõõta eri muruniidukite (ja kolme trumliga masina eri trumlite) tegelikku niitmiskõrgust. See võimaldab jälgida lisatud toitainete, temperatuurimuudatuste ja sademete mõju ning tuvastada muru kõrguse järgi selle kasvukiiruse. Seda kasutatakse peamiselt griini muruniidukite niitmistulemuse hindamiseks, et tuvastada soovitud ja tegeliku niitmiskõrguse erinevus. Kuna prisma toimib suurendusklaasina, saab sellega kontrollida ka niitmise kvaliteeti, näiteks kas muruniiduk niidab korralikult või kisub taimi välja.

Kuidas seda kasutada?

 • Tööriist asetatakse niidetud murule. Seejärel saab muru pikkust vaadata meetermõõdustikus skaalalt.
 • Kui asetate TurfChek I kahe töökäigu või kahe eri seadmega niidetud ala kattumiskohta, saate kontrollida, kas niitmiskõrgus on sama.
 • Nüüd keerake TurfChek I 90° ja vaadake, kas leidub harvast niitmisest tingitud ebaühtlusi.
 • TurfChek I toimib kõige paremini griinil, kuid seda saab kasutada ka madalaks niidetud äärealadel ja edenemisalal.
TurfChek II

TurfChek II

TurfChek ΙΙ on kiire ja lihtne töövahend niitmiskõrguse ja niidetud pinna ühetasasuse kontrollimiseks pikematel murualadel.

Kuidas seda kasutada?

Tööriistal on kaks väljaulatuvat otsa ja neli hambulist sektsiooni. Suruge väljaulatuvad otsad pinnasesse, kuni neli hambulist sektsiooni puudutavad maapinda. Hammaste lame ots on mõõteskaala alusjooneks. Need puudutavad maapinnal oleva kulukihi madalaimat punkti. Skaala on nii inglise kui ka meetermõõdustikus. See on lihtne tööriist, mis aitab teil säilitada igapäevaselt õiget niitmiskõrgust.