Niitmise kuldne reegel

Kui muru niitmisel tuleks järgida ainult ühte reeglit, siis oleks see järgmine: ära lõika korraga ära rohkem kui 1/3 rohulible pikkusest.

Kui soovite hoida asja lihtsa ja kergesti meeldejäävana, siis pidage meeles järgmine rusikareegel: proovige mitte eemaldada ühe lõikamisega rohkem kui kolmandiku olemasolevast lehekoest. Asjatundjad ütlevad selle kohta järgmist.

Mida madalamat muru te soovite, seda sagedamini peate soovitud kõrguse säilitamiseks niitma, ilma lõikamata taimelt ära rohkem kui kolmandiku,“ sõnab Penn State’i murualade spetsialist Peter Landschoot. Ta märgib lisaks, et madalamal murul on sageli ka rohkem probleeme umbrohuga, kuna muru ei laotu nii paksult. Avatud pealiskiht võimaldab valgusel jõuda mullani ja umbrohu seemnetel idaneda.

Kui murul lastakse kasvada liiga kõrgeks ja lõigatakse seejärel korraga väga lühikeseks, koormab see rohtu. Stress põhjustab rohul toitainete hankimist juurestikust, lagundades juuri ja põhjustades lõpuks hõrenemist ja kahjustunud muru, väidab Georgia ülikooli murualade laiendamise spetsialist Clint Waltz.