Kevad on käes: aeg on kontrollida kõdu.

Millest on jutt? Teie muru sisse mattunud surnud murukudede kiht on kõdu. Te ei soovi seda ja soovite sellest lahti saada järgmistel põhjustel.

Kas olete kunagi märganud surnud rohu ja teiste orgaaniliste jääkide kihti, mis teie murul sügisel ja talve jooksul koguneb? Selle nimi on kõdu ja kui seda on liiga palju, on see teie muru jaoks kahjulik, mis tähendab, et peate kõdu eemaldama.

Miks on liiga palju kõdu halb? Kuna need takistavad veel ja toitainetel jõuda sinna, kuhu nad peavad jõudma – juurte juurde. Seega kui te soovite elujõulist paksu ja vastupidavat rohtu, peate midagi selle kõdukihiga ette võtma. Suure koguse kõdu olemasolu näitab hästi see, kui murul kõndides tundub see käsnjas.

Kõdu eemaldamiseks on parim aeg kevadel, pärast rohu aktiivset kasvufaasi ja kui seda on paar korda niidetud. Sooja aastaaja jaoks mõeldud muru puhul tähendab see, et kõdu saab eemaldada kevadel hiljem, samas kui külma aastaaja jaoks mõeldud muru puhul on kõdu eemaldamisest kõige rohkem kasu varakevadel ja varasügisel.

Seega mis on parim viis liigsest kõdust vabanemiseks? Kui muru maa-ala ei ole liiga suur, piisab tavaliselt rehast.

Samas suurema maa-alaga murude jaoks on olemas kõdu eemaldamise tehnoloogia, mis sobib teie X100-ga: 40-tolline ettevõtte John Deere murureha. Selle 20 vedrupiiga saate tõhusalt oma muru õhutada ja eemaldada kõdu ning vastavalt vajadusele lisada ka kuni 45 kg raskuse. Kui te peate oma murule ligi pääsemiseks liikuma üle sillutatud kohtade, siis te hindate kindlasti murureha maantee režiimi.