Kas panna kotti või mitte?

Arusaadav, et kõigile meeldib täiesti puhastatud ülimalt puhta lopsaka muru vaade, kus pole lehti ega oksi. Kuid kas see on teie rohu jaoks parim?

Kogumissüsteemid on ülimalt mugavad ja väga tõhusad. Muru niitmine ja samal ajal segaduse kõrvaldamine on tore tegevus. Kuid välimus ja mugavus on kogumise puhul üks külg. Seda seetõttu, et lõigatud rohi sisaldab toiteaineid, mida teie muru saab kasutada.

See on põhimõtteliselt tasuta väetis. Seega kui teie eesmärk on saavutada ilma lehtede, okste või lõigatud rohuta hoolitsetud välimusega muru, ärge unustage väetamist, et asendada lõigatud rohu kogumisega eemaldatavad toitained.

Samas kui te pole oma muru pikka aega niitnud, võib külgväljaviskega või multšimisega niitmine põhjustada kõdu, kuhjumist, muruhaiguseid või võimalikke paljaid kohti. Sellisel juhul on vaja kasutada kogumist. Mida varem, seda parem.

Seega on siin sarnaselt teiste olukordadega lahenduseks tervislik tasakaal. Niitke regulaarselt ja jätke lõigatud rohi pärast niitmist vähemalt mõneks ajaks muru peale. See aitab teie murul säilitada pikas perspektiivis elujõulisuse ja lopsakuse.