Teie aed: täies elujõus vohamas kogu hooaja

Mõningase uurimistöö ja planeerimisega võivad värvilised lilled õitseda teie aias pidevalt varakevadest kuni hilissügiseni. Vaatame, kuidas seda saavutada.

Kas teil on seda ette tulnud? Te läksite kevadel otsusekindlalt ja põnevil olles aiandisse ja ostsite kõik need kaunilt õitsevad taimed, mis teile silma jäid, olles valmis muutma oma aia suveks paradiisiks. Te saate kõik istutatud ja kõik näeb suurepärane välja. Mõnda aega. Vaid mõni kuu hiljem ükski taim enam ei õitse ja teie kaunis aed näeb välja üksluine.

Seda ei pea juhtuma. Impulsiivse ostmise asemel võtke aega rääkida oma kohalikus aiandis töötavate asjatundjatega. Vastavalt teie aias valitsevatele tingimustele saavad nad öelda täpselt, mida sinna istutada, et teie aias oleks igal ajal piisavalt värvi.

Pole üldse paha mõte tegutseda selles asjas metoodiliselt, luues üksikasjalikud plaanid hea taimede segu koostamiseks kõikides järgmistes kategooriates: lühikesed, keskmised ja kõrged taimed; kogu hooaja vältel hea lehestikuga taimed; taimed, mis õitsevad kevadel, varasuvel, kesksuvel, hilissuvel ja sügisel. Asja taskukohase kestva ja vähest hooldust vajavana hoidmiseks proovige kasutada aastaste taimede asemel mitmeaastaseid taimi.

Valige oma lemmikvärvid ja looge taimede rühmad, mis õitsevad koos. Näiteks võiks rühmitada juunis õitsevad taimed, nagu pojeng, mõned Siberi iirised ja kukekannus, peenra ühte otsa ning paigutada teise juunis õitsevate taimede rühma peenra teise otsa. Ülejäänud peenra võib täita roheliste lehttaimedega, mis õitsevad koos hiljem. Kui teil on korraga liiga palju õisi laiali laotatud, siis silm lihtsalt eksleb ringi. See kujundus võimaldab tekitada koha, kuhu pilk suunata ja nautida ilu.

Võimaluse korral peaksite proovima osta ja istutada kõik kevadel koos. Taimede istutamise koha valimine jääb teile – kasutage oma kujutlusvõimet ja katsetage veidi. Lihtsalt võtke kõik taimed ja paigutage neid pottides ümber, kuni asi tundub õige. Pikad, keskmised ja lühikesed postid ja värvilised lipud võivad aidata kaasa taime kõrguse ja õitsemisaja jälgimiseks, kuna paljud taimed on endiselt vegetatiivses olekus. Kui te seda soovite, võite panna neid palju ühte kohta. Nii saate ruutmeetril maksimaalse hulga õisi, seal on vähem umbrohtu ja see aitab piirata taimi, millel on kombeks levida, vähendades hoolitsemisele kuluvat aega.

Seega on soovitus järgmine. Kulutage veidi aega planeerimisele ja siis lihtsalt minge vooluga kaasa, lõbutsege ja ärge muretsege täiuslikkuse pärast. Nautige protsessi ja tulemus meeldib teile.