Looduslik umbrohu kõrvaldaja

Multšimisel on mitmeid eeliseid. Lisaks kasvava umbrohu hulga vähendamisele säilitab see mulla niiskuse, parandab mulla seisukorda ja viljakust ning annab teie aiale üldise pilkupüüdva välimuse.

Multšimine tähendab, et katate peenrad loodusliku materjali, nagu puukoore tükkidega. Orgaaniline aiandusmeetod aitab kaitsta mulda ja varustab seda toitainetega.

Tuul, ilm, põud: teie peenarde mulda mõjutavad paljud välised mõjutajad. Seega võib olla kasulik kanda peale niinimetatud multši kujul kaitsekiht. Aiapidajad on õppinud selle põhimõtte looduselt, paljast mulda ei ole peaaegu mitte kusagil – looduses katavad maapinda tavaliselt lehed, katkised oksad, taimed või huumuse kiht. Kui te kasutate multši õigesti, siis püsib muld niiskena, tuul ei saa seda kuivatada ja vesi ei aurustu nii kiiresti. Vihm jällegi imendub maapinda ja ei uhu seda minema. Kaitsekiht toimib ka soojendava tekina ja saab seega kiirendada teie taimede kasvu ning takistada umbrohul kasvamast. Eriti soojalembeste puu- ja juurviljataimede puhul saab multš isegi suurendada saagikust.

Kasulikud abilised, nagu ussid, bakterid ja mikroorganismid kobestavad multši all mulda ja lagundavad aia lõikesaaduste ja muu sarnase orgaanilist katet, lisades mullale toitaineid ja suurendades huumuskihti. Te avastate, et peate korralikult multšitud peenart vähem kastma ja kulutama vähem aega mulla käsitsi kobestamisele.

Teie X100 jaoks valikvarustusena saadaoleva praktilise haagisega saate transportida isegi suuri multšikoguseid kiiresti ja mugavalt otse oma istutamise peenarde juurde.