Kombaini varuosad

Kombainide osad

Olge valmis suurepärasteks tulemusteks

Parimad varuosad ja regulaarsed ülevaatused aitavad teil aastast aastasse saavutada saagikoristusel silmapaistvaid tulemusi.

Terade kaitsekatted

Lõiketerade kaitsmete vahetamine – miks ja millal

Lõiketerade kaitsmete vahetamine siis, kui need on katki, paindunud või kui vahe ületab 5,4 mm, vähendab kütusekulu, seisakuaega ning üldist heedri hoolduse ja varuosade kulu, kuna veorihma ja lõiketerade segmente ei pea nii tihti vahetama.

Lõiketerad

Lõiketerade vahetamine – miks ja millal

Kontrollige lõiketeri kulumise ja kahjustuste suhtes ning vahetage need vajadusel välja, et kombain ei hakkaks vilja niitmise asemel rebima. See tagab suurema liikumiskiiruse, väiksema kütusekulu ja pikendab teie veorihma kasutusiga.

Lükkamissõrmed

Teosõrmede vahetamine – miks ja millal

Katkised, paindunud või liigselt kulunud teosõrmed tuleb välja vahetada, et tagada tõhusam etteanne ja suurem liikumiskiirus.

Rihmad

Rihmade vahetamine – miks ja millal

Kui märkate rihmal pragusid või see tekitab ebaharilikku müra, on aeg rihm välja vahetada. Sellega on tagatud masina parem jõuülekanne, minimaalne libisemine ja väiksem vibratsioon. Rihmade hoiukoht peab olema alati kuiv ja selle temperatuur peab olema vahemikus +15 °C kuni +25 °C .

Rehepeksu labad

Peksulattide vahetamine – miks ja millal

Kui peksulati profiili sügavus on max asendis alla 6 mm, tuleb see kohe asendada. Ainult õige hambumus tagab optimaalse viljapeksu, seda eriti suure koormusega töötades.

Ketid

Kettide vahetamine – miks ja millal

Kettide õigeaegne vahetamine on ülioluline. Keti kulumise tavalised tundemärgid on purunenud siseplaadid, nende tõttu purunenud poldid ja väsimusmõrad. Samuti tuleb need välja vahetada, kui kett on välja veninud üle 3%, millest annab märku poltide ja pukside abrasiivne kulumine. Kasutage keti kulumise kontrollimiseks vastavat kaliibrit.

Hakkimisterad

Hekseldi terade vahetamine – miks ja millal

Kui hekseldi terad on katki, kahjustatud või kulunud, võib väheneda hekseldamise kvaliteet, suurendades kütuse- ja energiakulu. Seega tuleb hekseldi terad õigeaegselt asendada. Uute lõiketeradega läheb hekseldamine tõhusamalt, seisakuaja oht on minimaalne ja väheneb üldine käituskulu.