Kombainide osad

Kombainide osad

Ole valmis suurepäraseks tööks

Tippklassi osad ja korrapärased ülevaatused aitavad teil aastast aastasse saavutada parimad saagikoristuse tulemused.

Terade kaitsekatted

Terade kaitsekatete välja vahetamine – millal ja miks?

Terade kaitsekatete välja vahetamine siis, kui need on katki, paindunud või kui nende vahe on suurem kui 5,4 mm, vähendab kütusekulu, seisakuid, hooldustööde vajadust ja lõikeplatvormi osade kulutusi – ülekanderihma ja terade osad vajavad vahetamist harvem.

Lõiketerad

Lõiketerade välja vahetamine – millal ja miks?

Vaadake, et teie lõiketeradel poleks liigset kulumist või kahjustusi ja vahetage need vajaduse korral välja, et tagada vilja rebimise asemel selle lõikamine. Tervemate teradega saavutate kiirema liikumiskiiruse, säästate kütust ja pikendate ülekanderihma tööiga.

Lükkamissõrmed

Lükkamissõrmede välja vahetamine – millal ja miks?

Katkised, paindunud või liigselt kulunud lükkamissõrmed tuleks välja vahetada, et vili liiguks paremini ja liikumiskiirus saaks olla suurem.

Rihmad

Rihmade välja vahetamine – millal ja miks?

Kui rihmal on märgata nähtavaid pragusid või kui see hakkab ebaharilikku heli tekitama, siis on aeg rihm välja vahetada. Väljavahetamine tagab parema jõuülekande, minimaalse libisemise ja vähesema vibratsiooni. Pidage meeles hoida rihmasid alati kuivas kohas temperatuuril vahemikus +15 °C ja +25 °C.

Rehepeksu labad

Rehepeksu labade välja vahetamine – millal ja miks?

Kui rehepeksu laba reljeefi sügavus on maksimaalses asendis alla 6 mm, peaksite selle kindlasti asendama. Ainult õige sügavusega reljeefne pind tagab optimaalse rehepeksu, eriti oluline on see suurte viljakoormuste töötlemisel.

Ketid

Kettide välja vahetamine – millal ja miks?

Kettide asendamine õigel ajal on ülitähtis. Keti kulumise tunneb tüüpiliselt ära katkiste siseplaatide, katkiste siseplaatide tõttu kulunud ketipoltide või väsimusmõrade järgi. Asendage kett ka siis, kui see on pikenenud üle 3%, mida on näha ketipoltide ja pukside abrasiivsest kulumisest. Kasutage keti kontrollimiseks selleks ette nähtud mõõdikut.

Hakkimisterad

Hakkimisterade välja vahetamine – millal ja miks?

Katkiste, kahjustatud või kulunud hakkimisterade tõttu võib lõikamiskvaliteet väheneda ja kuluda võib rohkem kütust ning energiat – hakkimisterad tuleks asendada õigel ajal. Uued hakkimisterad lõikavad sagedamini ja vähendavad seisakute ohtu ning töökulusid.