Peenmuruhoolduse tööriistad

Golfimuru hooldustööriistade komplekt

A. Täiskomplekt

John Deere pakub eritööriistu peenmuru hooldamiseks. Neid saab tellida täiskomplektina mugavas hoiukohvri.

Golfimuru hooldustööriistade komplekt, 8 tk

Golfimuru hooldustööriistade komplektis on järgmised tööriistad, mida kõiki saab tellida ka eraldi, kasutades antud tootekoode.

 • Mõõtetööriist, 2 tk. Prismamõõdik mõõdab täpselt muru kõrgust väljakul. Eraldi tööriist HOC mõõtmiseks edenemisalal, kõrgema rohuga alal või poolkõrge rohuga alal.
 • Murureha kaliiber (meetermõõdustik). Töökindel ja täpne instrument murureha või vertikaallõikuri soovitud töösügavuse täpseks määramiseks.
 • Accu-Gage (meetermõõdustik). Töökindel ja täpne mõõteinstrument griini muruniiduki lõikekõrguse täpseks reguleerimiseks.
 • Rulliku kontrollvahend. Tagumise rulliku paralleelsuse kontrollvahend griini muruniidukite või muude muruniidukite jaoks.
 • Griini kiirusmõõdik. Mõõdab griinil kiirust, kasutades standardset palliveeretamise meetodit (USGA spetsifikatsioon).
 • Sample Pro. Sample Pro eemaldab kontrollimiseks pinnasest 6” sügavuse ja 2 ½ “ paksuse ristlõike.
 • Kohver (tühi). Kohver ilma tööriistadeta.
Accu-Gage analoogmõõdik

B. Accu-Gage

Accu-Gage analoogmõõdik

Accu-Gage on täpne mõõteinstrument griini muruniiduki või muude täppisniidukite lõikekõrguse täpseks reguleerimiseks. Lisades ainulaadse reguleerimislatiga digitaalse näidiku või skaala, saab teha aluslõiketera lõikeserva väga täpseid mõõtmisi (kuni 0,01 mm), välistades põhimõtteliselt võimalikud vead nii reguleerlati kui ka niiduki reguleerimises.

Accu-Gage’i analoogversiooni saab nullida skaalat pöörates – täielik juhend on kaasas.

Accu-Gage digitaalmõõdik

Accu-Gage digitaalmõõdik

Accu-Gage digitaalmõõdikul saab esiküljel asuva nupu abil lülituda kas inglise või meetermõõdustiku ühikutele. Samuti on sellel nullimisnupp ja toitenupp. Nagu vasakpoolsel pildil näidatud, hoiab magnet tööriista aluslõiketera küljes, tehes reguleerimise eriti mugavaks. Sellegipoolest on soovitatav toetuda mitte ainult magnetile – palju parem on asetada seade tagurpidi pingile! Mõõdiku aku peab olenevalt kasutussagedusest vastu umbes 12 kuud. Kaasas on varuaku (tüüp CR2032).

Accu-Gage on pakitud korralikku lukustatavasse karpi.

Accu-Gage: kuidas see töötab?

Kuidas see töötab?

Seadke aluslatt risti üle oma niiduki rullikute. Seejärel vajutage näidikvarras mõõdikule ja haakige nupp aluslõiketera külge. Seejärel saab täpset lõikekõrgust mõõta ekraanil.

Accu-Gage’i omadused

 • Reguleerimise ajaks ei pea mõõdikut niidukilt eemaldama. Jälgige lihtsalt mõõdikut reguleernupu pööramise ajal.
 • Mõõtmisi tehakse aluslõiketera esiserval olenemata aluslõiketera kulumisastmest.
 • Asendab vanemat tüüpi reguleerlattide ebatäpse metoodika.
 • Mõõta saab nii esi- ja tagarullikute defekte kui ka aluslõiketera defekte.
 • Sobib kõigile griini muruniidukitele, nii lükatavatele kui ka murutraktoritele.
 • Toimib nii soontega kui ka siledatel rullikutel.
 • Mõõdab täpsusega 0,01 mm.
Murureha kaliiber

C. Murureha kaliiber

Murureha kaliiber on täpne mõõteinstrument murureha soovitud töösügavuse täpseks määramiseks.

Lisaks kaitseb kaliiber murureha jõuülekannet ülekoormuse eest, mis tekib, kui reguleerida see liiga sügavale. Murureha kettad pole tehtud sama suure tolerantsiga kui lõiketrummel ja ketastel võib olla märkimisväärselt kõrgeid kohti. Need kõrged kohad tähistavad suurimat rehitsemissügavust. Kui sellega murureha reguleerimise ajal ei arvestata, koormatakse jõuülekanne töö ajal üle – see lühendab oluliselt jõuülekande kasutusiga. Murureha kaliiber on pakitud korralikku lukustatavasse karpi.

Kuidas see töötab?

 • Murureha sügavuse reguleerimiseks asetatakse murureha kaliiberlatt esi- ja tagarullikutele ning pööratakse rehaterasid lati suhtes risti.
 • Seejärel lükatakse indikaatorvarras üles, kuni näidikuplokk puudutab terasid. Nüüd saab mõõdikult vaadata mõõtmistulemust.
 • Murureha kõrgete punktide kontrollimiseks tuleb seda käega keerata, lastes kaliibril libiseda pikuti mööda murureha.
 • Jõuülekande ülekoormuse vältimiseks tuleb soovitud töösügavus määrata kõrge punkti järgi.
Eriotstarbelised lehtkaliibrid

D. Eriotstarbelised lehtkaliibrid

Lehtkaliibreid kasutatakse selleks, et reguleerida täpselt lõiketrumli ja aluslõiketera vahekaugust trummelmuruniidukitel. See on oluline kvaliteetse lõike tagamiseks. Kui need on üksteisele liiga lähedal, hakkavad need omavahel hõõrduma, mis tähendab osade kiiret kulumist ja veosüsteemi ülekoormust. Need eriotstarbelised lehtkaliibrid aitavad vältida juhi kehavigastusi. Lehtkaliibrid on 30 cm pikkused, nii et käed ja sõrmed saab hoida lõikepindadest eemal. Samuti hõlbustab selline pikkus juurdepääsu raskesti ligipääsetavatele kohtadele. Saadaval on kaks lehtkaliibri paksust: – 0,001” ja 0,002” – et aidata juhil reguleerida John Deere’i lõiketrumleid vastavalt kasutusjuhendi soovitustele.

 • 0,001” (üks tuhandik) lehtkaliiber. Kasutatakse trumli ja aluslõiketerade vahekauguse reguleerimiseks griini muruniidukitel ja 22M tüüpi seadmetel.
 • 0,002” (kaks tuhandikku) lehtkaliiber. Kasutatakse trumli ja aluslõiketerade vahekauguse reguleerimiseks John Deere ESP trumlitel.

E. Muru kõrguse mõõtmine

Selles komplektis on kaks tööriista, mis aitavad professionaalsel muruhooldajal mõõta täpselt muru kõrgust. Allpool kirjeldatakse täpsemalt tööriistu ja nende kasutamist.

Turf Check I

F. TurfChek

TurfChek Ι

TurfChek Ι rakendab prismat, et jälgida muru kõrgust tasasel pinnal, nt griinil. Sellega saab mõõta eri muruniidukite (ja kolme niiduseadisega masina eri plokkide) tegelikku lõikekõrgust. Saab jälgida toitainete kasutamist, temperatuurimuutusi ja sademeid ning muru kõrgust selle kasvukiiruse hindamiseks. Seda kasutatakse peamiselt griini muruniiduki lõikejõudluse hindamiseks, et leida erinevusi ettenähtud ja tegeliku lõikekõrguse vahel. Tänu suurendusefektila saab prisma abil kontrollida ka lõike kvaliteeti, nt seda, kas muruniiduk kisub rohtu lõikamise asemel välja.

Kuidas see töötab?

 • Tööriist asetatakse lõigatud murule. Seejärel saab meetermõõdustikus skaalalt vaadata muru kõrgust.
 • Kui asetate TurfChek I kahe niitmiskäigu või kahe eri seadme niiduraja ülekatte kohale, saate kontrollida, kas lõikekõrgus on ühtlane.
 • Nüüd pöörake TurfChek I 90° ja kontrollige, kas leidub harvast niitmisest tingitud “ebaühtlusi”.
 • TurfChek I toimib kõige tõhusamalt griinidel, kuid seda saab kasutada ka teistel madala muruga aladel.
TurfChek II

TurfChek II

TurfChek ΙΙ pakub kiiret ja lihtsat viisi lõikekõrguse ja ühtlase niitmistulemuse kontrollimiseks pikematel murupindadel.

Kuidas see töötab?

Tööriistal on kaks pikemat otsa ja neli sakilist sektsiooni. Suruge pikemad otsad pinnasesse, kuni neli sakilist sektsiooni puudutavad maapinda. Sakilise osa tömp ots on mõõteskaala aluseks. Need puutuvad kokku murukatte madalaima tasemega. Skaala on nii meeter- kui ka inglise mõõdustikus. See on lihtne tööriist, mis aitab teil igapäevaselt säilitada ühtlast lõikekõrgust.