Samuel R. Allen

Esimees ja tegevjuht (CEO),
Deere & Company

Sam Allen

Samuel R. Allen on alates 2010. aasta veebruarist Deere & Company juhatuse esimees ja tegevjuht. 2009. augustis nimetati ta presidendiks ja tegevjuhiks. 2009. aasta juunis määrati ta ettevõtte presidendiks ja protsessijuhiks ning Deere & Company juhatuse liikmeks.

Varem oli Allen ülemaailmse ehitus- ja metsandusosakonna juhataja, vastutades ühtlasi ettevõtte John Deere Power Systems ülemaailmse tegevuse eest Lisaks töötas ta Deere’i ülemaailmses põllumajandusosakonnas, kus ta juhtis tegevust Ladina-Ameerikas, Hiinas, Ida-Aasias ja Austraalias Varem vastutas ta Deere’i nutikate mobiilitehnoloogiate üksuse, Deere’i tipptehnoloogilise arendustöö ja masinaehituse eest. Samuti on ta juhtinud personaliosakonda, tööstussuhete osakonda ja ettevõtte finantsteenuseid pakkuvat haru.

Allen on John Deere’is töötanud alates 1975. aastast ning kõrgemasse juhtkonda kuulunud alates 2001. aastast.

Lisaks määrati Allen 2010. aastal ettevõtte Whirlpool Corporation juhatusse, kus ta on praegu eesistujast direktor.

1975. aastal lõpetas ta Purdue ülikooli bakalaureusekraadiga tööstusjuhtimises. Ta on pärit Sumterist, Lõuna-Carolinast.

Deere & Company (NYSE: DE) on kõrgtehnoloogiliste toodete ja teenuste pakkujate seas maailmas esikohal ning pühendunud selliste klientide edule, kelle töö on seotud maaga – kes harivad maad, koristavad saaki, kujundavad maad ümber, rikastavad seda ja ehitavad maa peale, et tulla toime maailma järsult kasvava vajadusega toidu, kütuse, peavarju ja taristu järele. Alates 1837. aastast on John Deere pakkunud uuenduslikke esmaklassilise kvaliteediga tooteid, mis rajanevad usaldusväärsuse traditsioonil. Lisateabe saamiseks külastage John Deere’i rahvusvahelist veebisaiti aadressil www.JohnDeere.com. www.JohnDeere.com.