HARULDANE NÄHTUS

Christian Stotz on karjusmeister juba viiendat põlvkonda. Tema kolm karja, kuhu kuulub 2400 emaslooma, moodustavad ühe suurima rändkarja Edela-Saksamaal. Alles hiljuti võttis karjus perefirma enda juhtida, mida tänapäeval juhtub harva. Täiskohaga karjuseametit pidavaid inimesi jääb aasta-aastalt järjest vähemaks ning paljud väikefirmad ei leia äri jätkajaid. "Töö on ränk ning töötunnid pikad," ütleb Christian, "kuid töö on mitmekesine ning kunagi ei hakka igav."
HAKKASIN KARJUSEKS, SEST MU VANEMAD ON ALATI SEDA ÄRI AJANUD. ÕPPISIN KARJUSEAMETI JUBA LAPSENA ÄRA. TÖÖ ON NAUDITAV JA MA EI TAHA, ET FIRMA UKSED KINNI PANEKS.
CHRISTIAN STOTZ

VÄÄRTUSLIKUST LOODUSSAADUSEST KÕRVALTOOTEKS

Vanasti elatusid siinsed karjased enamasti villa müügist. Hinnad on aga viimastel aastatel järsult alla läinud ja ostjaid leidub vaevu. Nüüdisaja Saksamaal peetakse seda väärtuslikku loodussaadust enamasti lihtsalt liha ja maastikuhalduse kõrvaltooteks. Sellepärast hakkas Christian Stotz paar aastat tagasi ise villa turustama. 99% tema emasloomadest on meriinod ehk peenvillalambad ning karjus müüb nende villa kahele kohalikule äripartnerile, kes valmistavad sellest rõivaid ja lõnga.
GATOR’IOMADUSED
LIHTNE SISENEMINE JA VÄLJUMINE
TAVALISELT VAATAN KOHE PÄEVA ALGUSES LAMBAD ÜLE. KÕIGEPEALT SÖÖDAN NEID, KES ON LAUDAS, SEEJÄREL VAATAN KARJAMAAL JA NIISAMA RINGI UITAVAD LOOMAD ÜLE.
CHRISTIAN STOTZ

ILUSAD KADAKAVÄLJAD

Ometi moodustab Edela-Saksamaal põhilise osa karjuse tööst maastikuhaldus. Lambad söövad kadakaid, mis takistab põõsaid seemneid levitamast. Masinatega oleks seda keeruline ja kallis teha, iseäranis nõlvadel. Lambad on ühtlasi loodusele ja erinevatele liikidele kasulikud. Tavaline talupidamine põhjustaks paljude taime- ja putukaliikide ümberasumist või väljasuremist.
LAUDAS SÖÖVAD LAMBAD ENAMASTI ROHUSILO, TALLED SEEVASTU KOHALIKKU TERAVILJASEGU, MIS ON MÕISTAGI GENEETILISELT MUUNDAMATA. VABAS LOODUSES TOITUVAD LOOMAD VAID ROHUST JA TAIMEDEST.
CHRISTIAN STOTZ

KARJUS JA HUNT

Päeval, mil kari on väljas, hoiab karjus lammastel silma peal. Õhtuks aetakse loomad karjamaale, mida ümbritseb elektrikarjus. "Muud ei jää üle," selgitab Christian Stotz, "lammastel ei saa lasta omapead ringi hulkuda." Ööga kaasnevad muudki mured. Hundid on Saksamaale naasmas ja "elektrikarjusega ümbritsetud lambakari on sellise looma jaoks ju pidusöök," ütleb karjus. Kuid Christian Stotz leiab sellelegi murele lahenduse.
PRAEGU EI OLE MEIE TULEVIK KINDEL. HUNDID ON NAASMAS, MEIL TULEB OODATA JA VAADATA, MIS JUHTUB.
CHRISTIAN STOTZ
GATOR’IOMADUSED
VAIKNE KABIIN

EDUKAD TEERAJAJAD

Otseturundus, kohalik müügitegevus, tavatult ranged kvaliteedinõuded – Stotzi pere on alati teed rajanud. Uute tehnikalahenduste järeleproovimine on Christian Stotzi jaoks praegu oluline. Karjus soovib vähendada ja lihtsustada tööd nii karjamaal kui ka edaspidi laudas. Nad on perega jõudnud teadmisele, et uuendused on kaugemas perspektiivis äri jaoks pea alati tulusad. "Kuid vahel on vanamoodi parem," tuleb karjusel naeratades möönda. "Oluline on jõuda eesmärkidele ja saavutada edu," ütleb karjus ja just sellest lähtub tema tööd tehes.
John Deere Gator Series

John Deere’I Gator’I Seeria

Avastage Tootevalik