Katkised terad võivad teie ettevõtet mitmel viisil mõjutada.
Esimesed kaks ei mõjuta iga põllumajandusettevõtte kasumit, kuid viimane küll. Ja see toimub märkamatult. Saksa teadlased** leidsid, et kombaini tekitatud katkise vilja koguhulgast kuni 50% jõuab terapunkrisse ja ülejäänud põllule. Näiteks 500 ha nisu korral, mille saagikus on 8 t/ha ja hind 160 eurot/ha, võib see põllul moodustada 12 800 euro suuruse kahju! Kuna katkised terad ei idane, ei jäta need kaod põllule nn rohelisi triipe, mistõttu ei saa te sellest kunagi teada, isegi kui kontrollite põldu järgmisel aastal.
S-seeria rootoril on selged eelised võrreldes teiste, tavapäraste ja hübriidsüsteemidega.
Tangentsiaalse peksusüsteemiga võrreldes liigub põllukultuur üle peksuala mitu korda. Tera eraldatakse hõõrde abil kestadest ja see nn hõõrumisefekt töötleb teravilja väga õrnalt, põhjustades väheseid terakahjustusi.
ICA2 kontrollib automaatselt katkiste terade taset ja hoiab terakao täpselt eelseatud piirväärtustes, et saaksite säilitada rohkem kasumit. Võrreldes sarnaste süsteemidega, mis kasutavad ühte kaamerat, kasutab see kahte kaamerat. Selle tulemusena on selle täpsus parem. Seetõttu me saame garanteerida terade kvaliteedi ja katkiste terade osakaalu <1%.
Teraelevaatoris asuv kiirkaamera kontrollib võõrkehade ja katkiste terade olemasolu.
Viljapeaelevaatoris asuv kiirkaamera kontrollib lahtise vilja ja viljast erinevate materjalide olemasolu.
ICA2 põhiekraanil saate kontrollida kõiki automatiseerimise funktsioone: määrake oma soovitud sihtväljundid, vaadake erinevate kaamerate reaalajas pilte ja ajaloo nuppe kasutades kontrollige, kuidas on kombain saagikoristuse ajal ennast reguleerinud.
See näitab teraelevaatori reaalajas kaamera väljundit. Katkised terad on oranžilt esile tõstetud. Võõrkehad kollaselt või roheliselt. See on oluliselt tõhusam tavapärasest käsitsi kontrollimisest, vaadates läbi klaasist vaatepaneeli.
** Feiffer Consult, Harvest Poll, 2005 www.feiffer-consult.de